TRENER JOGI ŚMIECHU, bo

przecież młodość to pogoda ducha, entuzjazm i radość! Znajduj radość w każdej, nawet najmniejszej chwili.

PARTNER BIZNESOWY

lidera produktów do pielęgnacji skóry
oraz nagradzanych urządzeń do domowego SPA.

CZŁONEK IMS

Inernational Menopause Society - Międzynarodowego Towarzystwa Menopauzy.

INSTRUKTOR JOGI TWARZY,

która jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów odmładzających - ćwiczysz mięśnie twarzy i młodniejesz.

2024 Anna Grzelak - Smart AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

787-390-249

WROCŁAW

Anna Grzelak Twoja MENO-psiapsi

Ta strona internetowa zawiera ogólne informacje o zdrowiu, odżywianiu i dietach. Informacje te nie stanowią porady lekarskiej i nie należy ich tak traktować.  
W przypadku jakichkolwiek szczegółowych pytań dotyczących kwestii medycznych należy skonsultować się z lekarzem lub innym profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia.

"Pozbądź się całego badziewia ze swojej diety. 
Po prostu zrób to dobrze przez tydzień a zobaczysz, co może się stać."

 

Dave Asprey
Biohacking guru

"Zmień swoją twarz - zmień swoje życie"

 

Fumiko Takatsu
Założycielka Face Yoga Method
     

Moja miłość do zdrowego stylu życia towarzyszyła mi od dziecka - możesz mi nie wierzyć, ale naprawdę nie lubiłam słodyczy! Dlatego też studia na wydziale Technologii Żywności i Żywienia Człowieka były dla mnie wstępem do poszerzania tej dziedziny na własną rękę po ich ukończeniu. Trudno mi zliczyć ile przeczytanych książek, przesłuchanych podcastów i wywiadów czy przeglądanych stron internetowych, które dotyczą tematów zdrowego stylu życia, diety i długowieczności zaliczyłam. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem nerdem w tym obszarze i chcę dzielić się z Tobą tą wiedzą! 

W ten sposób odkryłam Face Yogę, która jest całkowicie naturalnym sposobem na zachowanie młodości. Uprawiamy różne sporty, aby zachować nasze ciała w formie - to samo tyczy się naszej twarzy. Musimy pamiętać, że na twarzy mamy ponad 50 mięśni, które z wiekiem wiotczeją. Do tego dochodzą nasze zwyczaje mimiczne, które bardzo często nam nie sprzyjają - przez szereg lat rozwijamy w sobie szereg nawyków, które odciskają znaki na naszych twarzach. Gniew, skupienie, nakładanie kremu czy brak entuzjazmu na naszej twarzy - wszystko to przyczynia się do powstawania konkretnych znaków na twarzy. Poziome linie czoła, słynna "11" czy opadające powieki - bardzo często same jesteśmy odpowiedzialne za powstawanie tych "znaków".  Całość dopełnia niezdrowa dieta i złe nastawienie do świata.

Kolejna moja zajawka to była przemiana menopauzalna... coś o czym pewnie słyszałaś, ale bez pikantnych szczegółów! A to właśnie te szczegóły mogą Cię przytłoczyć i sprawić, że odechce Ci się czegokolwiek. Najczęściej menopauza kojarzy nam się z końcem miesiączkowania, uderzeniami gorąca i humorami - taki krąży stereotyp. Jednak jak zaczniesz kopać głębiej to okazuje się, że symptomów może być dużo więcej, ale tak naprawdę wszystko pięknie łączy się w całość a gdy zrozumiesz co dzieje się w Twoim organizmie to łatwiej będzie Ci sobie pomóc i nie czuć się jakbyś wpadała w obłęd! Niektóre symptomy są naprawdę zaskakujące i bez odpowiedniej wiedzy nigdy nie połączyłabyś ich z perimenopauzą.

Od kiedy pamiętam zawsze byłam pasjonatką zdrowego odżywiania - nawet jako dziecko nie przepadałam za słodyczami! Potem były studia na kierunku  Technologia Żywności i Żywienie Człowieka i choć zawodowo nie pracuję w wyuczonym zawodzie, to pasja związana z odżywianiem pozostała. Od jakiegoś czasu interesuję się także wszelkimi tematami związanymi z "hakowaniem" ludzkiego organizmu - czyli szukam i testuję wszystko, co przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia, zachowania jasności umysłu oraz energii, jak również utrzymania młodego wyglądu.

energia - zdrowie - uroda 

KOBIETA 4.0

O   MNIE

 

 

Witaj!

Mówią, że życie zaczyna się po 40-stce i śmiało mogę powiedzieć, że w moim przypadku to jest najprawdziwsza prawda!

Nazywam się Anna Grzelak i jeszcze do niedawna żyłam sobie spokojnie na podwrocławskiej wsi - taki schemat: studia, praca, mąż, dom pod miastem, rodzina. Po drodze oczywiście napotykały mnie mniejsze lub większe dramaty - wiadomo jak to w życiu bywa, ale mniej więcej do 39 roku życia funkcjonowałam sobie w miarę spokojnie. Potem napotkałam duży kryzys zawodowy, który zbiegł się ze zbliżającymi 40 urodzinami... Uwierzcie mi - nie był to najlepszy czas w moim życiu, ale... cieszę się, że go doświadczyłam. Bla bla bla powiecie!
No cóż - prawdą jest, że wtedy czułam się jak swój własny cień, nie miałam siły rano wstać z łóżka i ciągle męczyły mnie paraliżujące migreny, ale teraz wiem, że to było potrzebne. Czasem dopiero taki kopniak potrząsa nami i uświadamia naszą głupotę!

Wszystko razem zaczęło zmierzać ku filozofii BIOHACKING-u, który najogólniej rzecz ujmując jest zestawem sposobów na optymalizację organizmu, aby upływający czas nie kojarzył się z pogorszeniem jakości życia! Ojcem chrzestnym biohackingu jest Dave Asprey, który poświęcił swoje życie na podnoszenie ludzkiej wydajności przy użyciu najnowszych badań naukowych w połączeniu ze starożytnymi tradycjami uzdrawiania. W przypadku kobiet biohacking wznosi się na wyższy poziom, gdyż hormony, które grają tu ogromną rolę, każdego dnia są w naszych organizmach na różnym poziomie - wynika to z naszej kobiecej natury. Natomiast okres okołomenopauzalny to już jest totalny hardcore, jeżeli chodzi o hormony, więc dbanie o siebie w tym wyjątkowym czasie jest szczególnie istotne! Co więcej - nasza kobiecość to jest ogromny atut i musimy nauczyć się wykorzystywać go, aby osiągać wszystko i żyć pełnią życia!

Chciałabym zarazić Cię miłością do swojego organizmu oraz możliwościami jakie daje nam nauka, aby z wiekiem czuć się w swoim ciele coraz lepiej - mieć więcej energii, spełniać się i na nowo odkrywać świat. Sama ciągle szukam sposobów jak radzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie serwuje mi moje zmieniające się ciało i mogę śmiało powiedzieć, że diabeł tkwi w dyscyplinie, systematyczności i cierpliwości.